';

Piecyk do fusingu.

Piecyk do fusingu mikrofalowego, Hotpot (Microfusing box) czyli urządzenie do topienia szkła w mikrofalówce.

Jest to nieskomplikowane urządzenie, dzięki któremu możemy topić szkło w warunkach domowych, w kuchence mikrofalowej. Piecyk jest wykonany z włókien ceramicznych oraz warstwy grzewczej, dzięki której pod wpływem działania fal mikrofalowych wewnątrz piecyka wytwarza się bardzo wysoka temperatura (topienie szkła to ok. 800 stopni Celsjusza wewnątrz piecyka).

Rozmiary piecyków Hotpot.

Piecyki oferujemy w dwóch wielkościach:

Hotpot Standard (S) o średnicy roboczej 7 cm.

Hotpot Maxi (L) o średnicy roboczej 12,5 cm.

Dla osób rozpoczynających przygodę z topieniem szkła w mikrofalówce (fusingiem mikrofalowym) polecamy piecyk mniejszy – Hotpot Standard (S). Praca z nim jest stosunkowo wygodniejsza, szybszy jest czas stapiania się szkła oraz stygnięcia piecyka.

Hotpot Maxi (L) jest większy i cięższy, czas topienia jest dłuższy niż w mniejszym piecyku, no i oczywiście stygnie on znacznie dłużej. Ale za to znacząco większa jest powierzchnia robocza. Dzięki temu można przygotować szklane kompozycje o większym rozmiarze lub kilka małych kaboszonów jednorazowo.

Wybór należy do Twórcy w zależności od jego potrzeb i planów!.

Piecyk należy zawsze ustawiać w kuchence mikrofalowej na kostkach izolacyjnych. Kostki są dołączone do każdego Hotpota (w cenie). Do każdego piecyka dołączona jest tez instrukcja użytkowania. Prosimy postępować zgodnie z instrukcją, zwłaszcza na etapie przygotowania piecyka do pracy.

Piecyk występuje także pod nazwą Microfusing box.