';

Hotpot maxi (L) duży piecyk do topienia szkła w mikrofalówce

220,00 

Średnica robocza:12,5 cm.

W komplecie są kostki izolujące termoodporne.

Wymiary piecyka: średnica: 19,5 cm., wysokość: 11 cm.

 

1 w magazynie

SKU: HM Kategoria:

Opis

Hotpot maxi (L) duży piecyk do topienia szkła w mikrofalówce (piecyk do fusingu mikrofalowego).

Wymiary piecyka:

Średnica piecyka 19,5 cm.,wysokość 11 cm., średnica powierzchni roboczej 12,5cm.

W komplecie są kostki izolujące termoodporne, niezbędne podczas pracy.

Do opakowania dołączona jest instrukcja użytkowania piecyka w języku polskim.

W ofercie sklepu są również mniejsze piecyki, Hotpot Standard, o średnicy roboczej 7 cm, idealne dla początkujących.

Hotpot maxi (L) duży piecyk do topienia szkła w kuchence mikrofalowej, to lekkie urządzenie, dzięki któremu można stapiać szkło i tworzyć niezwykłą, unikatową biżuterię lub szklane elementy ozdobne, które można wykorzystywać na przykład w witrażu. Aby topić szkło w piecyku Hotpot maxi (L) potrzebna jest  jedynie kuchenka mikrofalowa. Powierzchnia robocza piecyka Hotpot maxi (L) umożliwia wypalenie kilku przedmiotów jednocześnie, na przykład wisiorka i kolczyków.

Hotpot  należy zawsze ustawiać w kuchence mikrofalowej na kostkach izolujących, które dołączone są do opakowania (niezależnie od tego czy ustawiamy Hotpot na talerzu obrotowym czy bezpośrednio na dnie kuchenki). W przypadku pracy z talerzem obrotowym zaleca się sklejanie szklanych elementów klejem do fusingu. Zapobiegnie to przesuwaniu się szkiełek w ułożonej szklanej kompozycji ze względu na mikro drgania związane z ruchem talerza obrotowego. Niemniej, podczas ruchu obrotowego talerza, rozkład temperatury wewnątrz piecyka Hotpot jest równomierny, co może mieć znaczenie ze względu na ostateczny kształt i wygląd wypalanych przedmiotów. Rekomendujemy zatem stawianie piecyka i wypalanie szkła na talerzu obrotowym.

Hotpot maxi (L) jest urządzeniem całkowicie bezpiecznym, ale należy zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa opisanych w instrukcji. Praca ze szkłem jest stosunkowo prosta, a efekt końcowy zaskakuje i zachwyca autora prac.  Tworzenie niepowtarzalnych, szklanych kompozycji jest zajęciem fascynującym i wciągającym. Hotpot  jest  dobrym pomysłem na prezent dla wszystkich osób zainteresowanych poznawaniem nowych technik rękodzieła.

Sklep oferuje wszystkie produkty potrzebne do pracy z Hotpotem: narzędzia, wiele rodzajów szkieł, papiery ceramiczne, akcesoria bhp, etc. W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt – postaramy się pomóc. Fusing mikrofalowy jest techniką fascynującą, niemniej jednak, aby osiągać wymarzone rezultaty – wymaga nabycia pewnej wprawy. Instrukcja obsługi Hotpota pozwala na samodzielne rozpoczęcie pracy z urządzeniem, ale dla zainteresowanych, organizujemy także warsztaty fusingu mikrofalowego.

Hotpot maxi (L) jest wykonany z materiałów nieszkodliwych dla zdrowia.

Więcej przydatnych informacji znajduje się w zakładce Instrukcje & porady.