Fusing mikrofalowy

Fusing mikrofalowy, topienie szkła w mikrofalówce, hotpotfusing.

Fusing mikrofalowy  – jest to proces stapiania szkła w piecyku Hotpot, przy użyciu kuchenki mikrofalowej. Fusing z ang. oznacza topienie szkła. Szkło umieszczone w Hotpocie pod wpływem działania pracującej kuchenki mikrofalowej osiąga temperaturę topienia. Jak to jest możliwe? Piecyk Hotpot ma wewnątrz specjalną powłokę grzewczą, dzięki której w środku Hotpota uzyskuje się wysoką temperaturę – temperaturę topienia szkła.  W ten sposób tworzymy niepowtarzalne szklane przedmioty. Możemy na przykład wykonać piękną, szklaną biżuterię.

Fusing odbywa się w specjalnych piecach i przebiega etapami. Możemy ten proces kontrolować. Uzyskujemy  oryginalne szklane formy lub konkretne  wzory. Szkło, które stosujemy pracując w technice fusingu występuje w wielu kolorach, grubościach i strukturach, dzięki czemu możemy tworzyć wielobarwne, fakturalne  kompozycje lub formy minimalistyczne.

Fusing jest popularny we wzornictwie sztuki użytkowej, przede wszystkim ze względu na   atrakcyjność wytwarzanych przedmiotów.

Hotpotfusing, fusing mikrofalowy –  jest niezwykle interesującą i pasjonującą gałęzią rękodzieła!

W ostatnich latach technika ta stała się bardzo modna na świecie, a od niedawna zdobywa popularność także w Polsce. Osoby zafascynowane techniką  fusingu używają i łączą ze sobą różnorodne szkło oraz ozdobne elementy szklane, dzięki czemu uzyskują niepowtarzalny wygląd wykonanych szklanych kompozycji, a zwłaszcza biżuterii. Uwaga! To wciąga! Zaproś przyjaciół do wspólnego spędzenia czasu przy projektowaniu i  tworzeniu niepowtarzalnej biżuterii szklanej.

Fusing mikrofalowy – to niebanalne hobby dla wszystkich!

Co jest potrzebne do rozpoczęcia kreatywnej przygody z fusingiem mikrofalowym?

*Kuchenka mikrofalowa – wystarczy nawet bardzo prosty model.


Zapraszamy na  kursy fusingu mikrofalowego.

Podczas zajęć pokazujemy i uczymy, jak przy użyciu piecyka Hotpot i kuchenki mikrofalowej wykonać niepowtarzalne szklane ozdoby: na przykład  kolczyki, wisiorki, elementy dekoracji wnętrz itp.   Wszystkie wypalone podczas zajęć kompozycje są własnością uczestników.

Zajęcia prowadzimy dla osób początkujących i zaawansowanych.