Kursy fusingu

Kursy fusingu mikrofalowego.

Kursy fusingu mikrofalowego prowadzę  dla osób początkujących i zaawansowanych.

Podczas zajęć pokazuję i uczę  jak przy użyciu piecyka Hot Pot oraz kuchenki mikrofalowej wykonać niepowtarzalne szklane ozdoby, takie jak na przykład  kolczyki, wisiorki, elementy dekoracji  itp.

Wszystkie wypalone podczas zajęć kompozycje pozostają własnością uczestników.

Kurs podstawowy dla początkujących
450
DWUDNIOWY CZAS: 2 X 3 GODZINY
  • Przygotowuje do samodzielnego wykonywania prac techniką fusingu mikrofalowego w tym kompozycji  ze szkła klejonego.
  • Program: zasady pracy z piecykiem HotPot, prezentacja różnych rodzajów szkła i możliwości jego zastosowania oraz sposoby cięcia i łamania. Przygotowanie i wypalenie kilku kompozycji przygotowanych przez uczestnika kursu.  Omówienie techniki, efektów i możliwych błędów.
Kurs
dla zaawansowanych
450
DWUDNIOWY CZAS: 2 X 3 GODZINY
  • Program: prezentacja efektów specjalnych powstających przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów w tym farb do szkła.
  • Stosowanie szkła dichroicznego i omówienie powstających efektów. Zastosowanie separatorów z materiałów żaroodpornych. Sklejanie elementów szklanych.  Różne sposoby wykończenia biżuterii. Wypalenie kompozycji przygotowanych przez uczestnika kursu.  Omówienie techniki i rezultatów wypału.

  • Prowadzę zajęcia indywidualne, co daje uczestnikowi niepowtarzalną mozliwość dogłębnego zapoznania się z fusingiem mikrofalowym.
  • Prowadzę także kursy wyjazdowe dla większych grup – szczegóły do ustalenia, proszę o kontakt.
  • UWAGA – zniżki:  dla instruktorów Pracowni Terapii Zajęciowych, wychowawców w placówkach zamkniętych, pracowników MOPS prowadzących zajęcia aktywizacji zawodowej. O szczegóły proszę pytać.

Osoby początkujące wprowadzam w fascynujący świat fusingu mikrofalowego od podstaw. Prezentuję różne  rodzaje szkła i możliwości  jego stosowania w piecyku HotPot.  Uczę zasad cięcia i łamania szkła oraz  sposobów układania szklanych kompozycji. Uczestnicy samodzielnie wypalają kilka kompozycji, omawiamy technikę, efekty wypału oraz możliwe błędy.

Osoby bardziej zaawansowane poznają możliwości uzyskiwania efektów specjalnych  przy wykorzystaniu różnorodnych szkieł i farb.  Uczę także wykorzystywania separatorów, klejów, drutów oporowych i innych materiałów, dzięki którym wypalane prace nabierają indywidualnego charakteru.

Zasady uczestnictwa w warsztacie.

  1. Telefoniczna lub mailowa rezerwacja miejsca.
  2. Wpłata zaliczki w wysokości 50% ceny warsztatu.
  3. Odwołanie zajęć nie później niż dwa dni przed datą warsztatu – zwrot zaliczki w całości, po tym terminie zaliczka nie będzie zwracana. Jest możliwe przełożenie terminu warsztatu, w takim przypadku zaliczka obowiązuje.

23.10.2021r., godz.10.00 – 16.00 (sobota)

Możliwe jest zorganizowanie szkolenia w innym terminie, ustalonym indywidualnie. Zapraszam do kontaktu 601 227 831.