Galeria

Szklana biżuteria wykonana w mikrofalówce.

Galeria to przykład kaboszonów wykonanych przez uczestników kursów fusingu mikrofalowego.

Czy mogę wykonać biżuterię ze szkła samodzielnie? Czy mogę tropić szkło w domu? Tak, to możliwe jeśli zapoznasz się tą niezwykle interesującą gałęzią rękodzieła, jaką jest fusing mikrofalowy.

Do wykonania szklanych kaboszonów potrzebne są: piecyk do topienia szkła w mikrofalówce: Hotpot Standard lub Hotpot Maxi, szkło do fusingu, proste narzędzia do cięcia i łamania, papier ceramiczny. Plus oczywiście akcesoria do wykończenia biżuterii, jak na przykład zawieszki, sznureczki, wstążki, rzemienie, żyłki – to, co lubicie i co wybierzecie. Uwaga, różne rodzaje szkła, które łączymy w kompozycję (szkło przezroczyste, kolorowe, dichroiczne, koraliki Millefiori, rureczki szklane itd.) muszą mieć ten sam współczynnik COE. W przeciwnym wypadku szklana kompozycja po wypaleniu może popękać.

Poniżej prezentujemy biżuterię, która powstała w technice fusingu mikrofalowego, czyli topienia szkła w mikrofalówce.  Wszystkie kaboszony przygotowano w piecyku Hotpot Standard. Jeżeli zależy Ci na wykonaniu przedmiotów o większych rozmiarach zainteresuj się większym piecykiem – Hotpot maxi. Jego średnica robocza, to aż 12,5 cm.