';

Hotpot standard (S) piecyk do topienia szkła w mikrofalówce

173,00 

Średnica robocza: 7 cm.

W komplecie są kostki izolujące termoodporne.

Wymiary: średnica: 12 cm., wysokość: 9 cm.

 

SKU: Standard Kategoria:

Opis

Hotpot standard (S) piecyk do fusingu, do topienia szkła w mikrofalówce, (microfusing box).

Wymiary piecyka:

Średnica 12 cm., wysokość 9 cm., średnica powierzchni roboczej 7 cm.

W komplecie z piecykiem są kostki izolujące termoodporne.

W ofercie sklepu jest również większy piecyk Hotpot maxi o średnicy powierzchni roboczej 12,5 cm.

Do opakowania dołączona jest instrukcja użytkowania piecyka Hotpot standard (S) w języku polskim.

Hotpot standard (S) piecyk do fusingu – topienia szkła w mikrofalówce (piecyk do fusingu mikrofalowego). Jest to to niewielkie, lekkie urządzenie, dzięki któremu można stapiać szkło i tworzyć niezwykłą, unikatową biżuterię lub szklane elementy ozdobne, które można wykorzystywać na przykład w witrażu. Aby topić szkło w piecyku Hotpot  potrzebna jest  jedynie kuchenka mikrofalowa.

Piecyk do fusingu należy zawsze ustawiać w kuchence mikrofalowej na kostkach izolujących, które dołączone są do opakowania. Hotpot stawiamy na kostkach niezależnie od tego czy ustawiamy go na talerzu obrotowym czy bezpośrednio na dnie kuchenki. W przypadku pracy z talerzem obrotowym zaleca się sklejanie szklanych elementów klejem do fusingu. Zapobiegnie to przesuwaniu się szkiełek w ułożonej szklanej kompozycji ze względu na mikro drgania związane z ruchem talerza obrotowego. Niemniej, podczas ruchu obrotowego talerza, rozkład temperatury wewnątrz piecyka Hotpot  jest równomierny, co może mieć znaczenie ze względu na ostateczny kształt i wygląd wypalanych przedmiotów. Rekomendujemy zatem używanie talerza obrotowego podczas wypalania szkła

Hotpot standard (S) jest urządzeniem całkowicie bezpiecznym, ale należy zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa opisanych w instrukcji. Praca ze szkłem jest stosunkowo prosta, a efekt końcowy zaskakuje i zachwyca autora prac.  Tworzenie niepowtarzalnych, szklanych kompozycji jest zajęciem fascynującym i wciągającym. Hotpot standard (S) jest  dobrym pomysłem na prezent dla wszystkich osób zainteresowanych poznawaniem nowych technik rękodzieła.

Sklep oferuje wszystkie produkty potrzebne do pracy z urządzeniem Hotpot: narzędzia do pracy ze szkłem, wiele rodzajów szkieł oraz elementów szklanych, papiery ceramiczne, akcesoria bhp, akcesoria do biżuterii Hotpot,  etc. W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt – postaramy się pomóc. Fusing mikrofalowy jest techniką fascynującą, niemniej jednak, aby osiągać wymarzone rezultaty wymaga nabycia pewnej wprawy. Instrukcja obsługi Hotpota  pozwala na samodzielne rozpoczęcie pracy z urządzeniem, ale dla zainteresowanych, organizujemy także warsztaty fusingu mikrofalowego.

Hotpot standard (S) jest wykonany z materiałów nieszkodliwych dla zdrowia.

Więcej przydatnych informacji znajduje się w zakładce Instrukcje & porady.