';

Sznurek termoodporny średnica 3 mm

9,90 

Długość 1 metr.

 


Opis

Sznurek termoodporny średnica 3 mm, długość 1 mb.

Sznurek termoodporny średnica 3 mm, jest to separator do szkła i służy między innymi do formowania tuneli w szkle. Może być też używany jako separator przy tworzeniu różnych form przestrzennych wypalanych kompozycji. Odcinek 1 mb., jest idealny dla hobbystów pracujących z piecykiem Hotpot (Microfusing box). Wystarczy na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tuneli (w zależności od ich szerokości).

Sznurek ma bardzo gładką powierzchnię na całej długości.

Jednym ze sposobów wykonywania szklanych wisiorów w piecyku Hotpot jest wypalenie tunelu w szkle, przez który można będzie przewlec rzemień, wstążkę, żyłki etc. Aby powstał tunel należy pomiędzy warstwami szkła ułożyć sznurek żaroodporny i następnie całość wypalić w Hotpocie. Ważne jest aby podczas układania szklanej kompozycji ułożyć sznurek jak najbardziej stabilnie, tak aby nie przesunął się podczas wypalania w kuchence mikrofalowej. Obrotowy ruch talerza kuchenki przy starcie może spowodować przesunięcie szkieł w ułożonej kompozycji.. Szkło, które przyciska sznurek od góry powinno być odpowiednio duże (ciężkie). W przypadku wypalania szkła w innym piecu ten problemu oczywiście nie występuje.

Jako separator mogą posłużyć także papiery ceramiczne. W ofercie sklepu znajdą Państwo papiery o różnych grubościach i wymiarach.

W zależności od tego czy przy wykonywaniu tunelu użyjemy sznurka ceramicznego, czy papieru – efekt końcowy będzie odmienny. Powierzchnia tunelu będzie wyglądała inaczej. To, co Państwo wybiorą zależy od indywidualnych preferencji i umiejętności .